Publicado por Ksiegarnia Akademicka Krakow 2000, 2000
Librería: Antiquariat Bücherparadies, Landsberg, Alemania
EUR 9,00
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritobrosch. 251 S. Abb. in polnisch guter Zustand.
Idioma: Polaco
Publicado por Ksiegarnia Akademicka, Krakow, 2005
ISBN 10: 8371887485 ISBN 13: 9788371887482
Librería: Alphaville Books, Inc., Hyattsville, MD, Estados Unidos de America
EUR 8,93
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoPaperback. Condición: Very Good. Rear corner bumped. A clean and bright copy. Careful packing and fast, efficient shipping including delivery confirmation. International Priority Air Mail shipping available for this item. TEXT IN POLISH.
Idioma: Polaco
Publicado por Krakow, Ksiegarnia Akademicka, 2020
ISBN 10: 8381380421 ISBN 13: 9788381380423
Original o primera edición
EUR 8,00
Cantidad disponible: 2 disponibles
Añadir al carritoHardcover. Condición: Neu. Ohne Schutzumschlag. 1. Auflage. 343 pages.
Publicado por Krakow Ksiegarnia Akademicka, 2001
ISBN 10: 8371884982 ISBN 13: 9788371884986
Librería: Grammat Antiquariat, Oberbarnim, Alemania
EUR 15,00
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoBrosch., 0. 8°, S.: 60, Zweisprachig Deutsch-Polnisch, Brosch., Buch gut erhalten, leichte Gebrauchsspuren, Einband bzw. Schutzumschlag leicht berieben u. an den Rändern etwas bestoßen, Sprache: Deutsch 0,084 gr.
Publicado por Ksiegarnia Akademicka, Krakow, 2008
Librería: Antiquariat Puderbach, Dresden, Alemania
EUR 10,00
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoHardcover, book in good condition, p. 423 Gewicht in Gramm: 610.
Idioma: Inglés
Publicado por Krakow;Ksiegarnia Akademicka, 1998
ISBN 10: 8371882017 ISBN 13: 9788371882012
Librería: Antiquariat Thomas Haker GmbH & Co. KG, Berlin, Alemania
Miembro de asociación: GIAQ
EUR 19,92
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoSoftcover/Paperback. Condición: Gut. 116 p. Guter Zustand. Einband mit leichten Gebrauchsspuren. Seiten sauber. / Good. Cover shows mild wear. Clean pages. Sprache: Englisch Gewicht in Gramm: 370.
Publicado por Krakow, Ksiegarnia Akademicka, 2006
ISBN 10: 837188978X ISBN 13: 9788371889783
Original o primera edición
EUR 22,00
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoSoftcover. Condición: Neu. 1. Auflage. 181 pages.
Publicado por Ksiegarnia Akademicka ca., 1994
Librería: Daniel Osthoff, Wuerzburg, BY, Alemania
EUR 20,00
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carrito370(2) S. OBrosch. Classica Cracoviensia V. - Enthält 22 Beiträge in unterschiedlichen Sprachen, u.a. von Sabine Grebe, Alfons WeischeJerzy Styka, Jakub Lichansky u. Thomas Paulksen in deutscher Sprache.
Idioma: Inglés
Publicado por Ksiegarnia Akademicka, Krakow., 2004
ISBN 10: 8371886829 ISBN 13: 9788371886829
Librería: Nicola Wagner, Aptos, CA, Estados Unidos de America
Original o primera edición
EUR 44,65
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoCondición: Fine. 8vo. pp 263. Fine. First Edition. Wraps.
Publicado por Krakow: "Ksiegarnia Akademicka", 1999, 1999
ISBN 10: 8371882726 ISBN 13: 9788371882722
Librería: POLIART Beata Kalke, Tworog, Polonia
EUR 12,14
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoCondición: Szukaj w opisie. @ Blurb / Notka wydawnicza: Krakow: "Ksiegarnia Akademicka", 1999; @ Size of the book block / Wymiar bloku: 21 cm; @ Circulation / Naklad: -; @ Comments/ Uwagi: Oprawa wydawnicza. Poezja.; @ Weight / Waga: 80; @ Pages / Strony: 50, [1]s.; @ Thematic categories / Kategorie tematyczne: literatura poezja / literature poetry / Literatur Dichtung;
Idioma: Polaco
Publicado por Krakow: "Ksiegarnia Akademicka" , 1999, 1999
ISBN 10: 837188303X ISBN 13: 9788371883033
Librería: POLIART Beata Kalke, Tworog, Polonia
EUR 17,00
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoCondición: Szukaj w opisie. @ Blurb / Notka wydawnicza: Krakow: "Ksiegarnia Akademicka" , 1999; @ Size of the book block / Wymiar bloku: 24 cm; @ Circulation / Naklad: -; @ Comments/ Uwagi: Oprawa wydawnicza kartonowa lakierowana // - Ignacy Blazej Franciszek Krasicki (3.02.1735 Dubiecko pow. Przemysl - 14.03.1801 Berlin) najwybitniejszy polski pisarz polskiego Oswiecenia, encyklopedysta i tlumacz, bliski wspolpracownik krola Stanislawa Augusta, biskup warminski i arcybiskup gnieznienski. W latach 1743-1750 ksztalcil sie w kolegium jezuickim we Lwowie, a w latach 1751-1754 w Seminarium Misjonarskim Sw. Krzyza w Warszawie. Po jego ukonczeniu w 1754 zostal kanonikiem kijowskim, a w 1757 kanonikiem i proboszczem przemyskim. Swiecenia kaplanskie otrzymal 2.02.1759 w Brzozowie. Potem otrzymal inne godnosci i beneficja koscielne. W latach 1759-1761 ksztalcil sie w Rzymie. Od ca 1762 przebywal w Warszawie piszac okolicznosciowe wiersze. W 1764 zostal kapelanem krolewskim krola Stanislawa Augusta i debiutowal w druku kazaniem koronacyjnym. W latach 1764-1767 redagowal czasopismo "Monitor" jako bliski wspolpracownik krola. Jesienia 1766 zostal najpierw biskupem koadiutorem warminskim, zas konsekrowany na biskupa warminskiego zostal 28.12.1766 obejmujac zwiazany z tym urzad senatora. Po zaborze Warmii przez Prusy we wrzesniu 1772 czesto przebywal na dworze krola pruskiego, a jednoczesnie czesto tez bywal w Warszawie na dworze Stanislawa Augusta, gdzie przede wszystkim bezskutecznie staral sie o nominacje na biskupa krakowskiego. Nominacje na arcybiskupa gnieznienskiego otrzymal 26.02.1795 od krola pruskiego Fryderyka Wilhelma II (nie otrzymal tytulu prymasa). W 1800 przyczynil sie do powstania warszawskiego Towarzystwa Przyjaciol Nauk, od listopada 1801 przebywal w Berlinie, gdzie leczyl sie. Byl wybitnym i plodnym poeta, prozaikiem, komediopisarzem i publicysta. Najwazniejszy i najplodniejszy okres jego tworczosci literackiej przypada na lata 1775-1780 kiedy powstaly jego najbardziej znane utwory takie jak: Myszeidos piesni X, Mikolaja Doswiadczynskiego przypadki, Pan Podstoli, Monachomachia; zob. Polski slownik biograficzny (PSB) t. 15 ss. 144-150 i PDD t. 2: I-Me ss. 240-248; @ Weight / Waga: 380; @ Pages / Strony: 172, [4]s.; @ Thematic categories / Kategorie tematyczne: historia Polski XVIII wiek - h. Polski, nauka literaturoznawstwo literatura polska / history of Poland 18th century, science literatury criticism and studies / Geschichte Polens 18. Jh., Wissenschaft Literaturkunde;
Idioma: Inglés
Publicado por KSIEGARNIA AKADEMICKA SP. ZO.O., KRAKOW, 2006
ISBN 10: 837188799X ISBN 13: 9788371887994
Librería: PsychoBabel & Skoob Books, Didcot, Reino Unido
EUR 41,79
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoPaperback. Condición: Very Good. Paperback in very good condition. The lightest of shelfwear to the cover; small bump to the spine head. Some faint marks on the page block. The pages are clean and sound, with clear text. CM. Used.
Idioma: Polaco
Publicado por Ksiegarnia Akademicka, Poznan, 1948
Librería: Eastleach Books, Newbury, BER, Reino Unido
EUR 21,49
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoCondición: Good. 2nd edition. Paperback, G+. xvi+407pp, index, paper tanned & yellowed to the edges, covers likewise, text unmarked. A history of the Polish State in the middle ages by the Polish historian & nationalist Zygmunt Wojciechowski [ 1900 - 1955 ]. 550 grams.
Publicado por Ksiegarnia Akademicka, Kraków, 2014., 2014
Librería: City Basement Books, Melbourne, VIC, Australia
EUR 9,03
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoHardback, 18x25cm, 639pp. Very good condition in laminate boards. Light wear. Bumped at head and tail of spine. ISBN: 9788376384078. Polish language.
Publicado por Krakow: "Ksiegarnia Akademicka", 1993, 1993
ISBN 10: 8390088223 ISBN 13: 9788390088228
Librería: POLIART Beata Kalke, Tworog, Polonia
EUR 14,57
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoCondición: Szukaj w opisie. @ Blurb / Notka wydawnicza: Krakow: "Ksiegarnia Akademicka", 1993; @ Size of the book block / Wymiar bloku: 24 cm; @ Series / Seria: (Seria: Wydawnictwa "Ksiegarni Akademickiej"; nr 3); @ Circulation / Naklad: -; @ Comments/ Uwagi: Oprawa wydawnicza.; @ Weight / Waga: 250; @ Pages / Strony: 85s.; @ Thematic categories / Kategorie tematyczne: historia starozytnosc - historia, nauka literaturoznawstwo literatura polska / history Ancient Times, science literatury criticism and studies / Geschichte Altertum, Wissenschaft Literaturkunde;
Publicado por Krakow: "Ksiegarnia Akademicka", 1995, 1995
ISBN 10: 8386575956 ISBN 13: 9788386575954
Librería: POLIART Beata Kalke, Tworog, Polonia
EUR 14,57
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoCondición: Szukaj w opisie. @ Blurb / Notka wydawnicza: Krakow: "Ksiegarnia Akademicka", 1995; @ Size of the book block / Wymiar bloku: 21 cm; @ Circulation / Naklad: -; @ Weight / Waga: 100; @ Pages / Strony: 54, [3]s., [10]s.; @ Thematic categories / Kategorie tematyczne: historia Polski emigracja, Polonia, zeslanie - h. Polski II wojna swiatowa - h. Polski okupacja - h. Polski / history of Poland emmigration World War II Occupation 1939-1945 / Geschichte Polens Emigration 2. Weltkrieg Besatzung 1939-1945; Oprawa wydawnicza kartonowa lakierowana.
Publicado por Krakow: "Ksiegarnia Akademicka", 1995, 1995
ISBN 10: 838657531X ISBN 13: 9788386575312
Librería: POLIART Beata Kalke, Tworog, Polonia
EUR 14,57
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoCondición: Szukaj w opisie. @ Blurb / Notka wydawnicza: Krakow: "Ksiegarnia Akademicka", 1995; @ Size of the book block / Wymiar bloku: 24 cm; @ Series / Seria: (Seria: Studia nad Ksztaltowaniem sie Inteligencji w Polsce w XIX i XX wieku / Instytut Historii Uniwersytetu Jagiellonskiego; 2); @ Circulation / Naklad: -; @ Comments/ Uwagi: Oprawa wydawnicza kartonowa; @ Weight / Waga: 220; @ Pages / Strony: 122, [1]s.; @ Thematic categories / Kategorie tematyczne: historia Polski miejscowosci i regiony - h. Polski miedzywojnie 1918-1939 i okres do 1944 / 45 XIX wiek - h. Polski XX wiek 1901-1918 - h. Polski, nauka oswiata, regiony Malopolska - Krakow / history of Poland the period between 1918-1944 / 45 19th century 20th century, science education, regions Cracoviana / Geschichte Polens Zwischenkriegszeit 19. Jh. 20. Jh., Wissenschaft Bildungswesen, Regionen Krakau;
Idioma: Inglés
Publicado por Academic Press / Ksiegarnia Akademicka, Cracow, 2002
ISBN 10: 8371885636 ISBN 13: 9788371885631
Librería: killarneybooks, Inagh, CLARE, Irlanda
EUR 25,82
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoSoft cover. Condición: Very Good. Paperback, 109 pages, multilingual (4 papers in English, 3 in German, 1 in French), NOT ex-library. Scarce. Gently used copy remains clean, bright, tight. Unmarked text, uncreased spine. -- The 7th volume in the Classica Cracoviensia series studies the subject of myth in ancient literature, analysing texts by Sophocles, Sidonius Apollinaris, Plato, Juvenal and others. Contents: Bernd Effe, Instrumentalisierung des Mythos: Achilleus und Patroklos als Liebespaar; Jacques Boulogne, Le système de la mythologie dans la pièce de Sophocle Philoctète; Jerzy Styka, Die Poetik des Mythos bei Sidonius Apollinaris; Johannes Jacobus Smolenaars, A Tale of ¿Sweet Terror¿: Salmacis in Ov. Met. 4.285-388; Eva Lidauer, Das Labyrinth als Symbol in Platons Philosophie; Antoni Bobrowski, Mythology as a Means of Artistic Expression in Augustan Elegy and Lyrics; Tomasz Sapota, Mythological Imagery in Juvenal¿s 'Satires'; Joanna Janik, Few Remarks on the Ideal Mythical King in Greek Epic and Tragedy.
Idioma: Inglés
Publicado por Ksiegarnia Akademicka,, Krakow,, 2008
ISBN 10: 837188057X ISBN 13: 9788371880575
Librería: Burwood Books, Wickham Market, Reino Unido
Miembro de asociación: PBFA
Original o primera edición
EUR 35,82
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoHardback. Condición: Fine. First Edition. Hardback. 8vo. pp 423. Illustrated laminated boards. Issued without dustjacket. With contributions from Agnes Heller, Jennifer L. Good, Uwe Backes, Gerhard Besier. ISBN: 837188057x Fine.
Idioma: Polaco
Publicado por Ksiegarnia Akademicka, Kraków, 2004
ISBN 10: 837188768X ISBN 13: 9788371887680
Librería: Librairie Lettres Slaves - Francis, Paris, FR, Francia
EUR 15,00
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoCouverture souple. Condición: Très bon. Edition originale, First edition, 427, [1] s., [1] k. tabl. : fot. ; 21 cm. - Bibliogr. s. 407-412. Indeks.
Idioma: Polaco
Publicado por KSIEGARNIA AKADEMICKA, KRAKOW, 2010
ISBN 10: 8376380079 ISBN 13: 9788376380070
Librería: PsychoBabel & Skoob Books, Didcot, Reino Unido
Original o primera edición
EUR 23,88
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoHardcover. Condición: Very Good. Estado de la sobrecubierta: No Dust Jacket. First Edition. Hardcover in very good condition, no jacket as intended, in Polish language. Minor shelfwear on boards, including small dents and rubbing. Note from Boguslai Dunaj to dr Gerald Stone laid in. Binding is tight and text is clean. AE. Used.
Idioma: Polaco
Publicado por Krakow: Ksiegarnia Akademicka, 2011, 2011
ISBN 10: 837638158X ISBN 13: 9788376381589
Librería: POLIART Beata Kalke, Tworog, Polonia
EUR 24,28
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoOprawa wydawnicza kartonowa. @ Co-Authors / Wspolautorzy: Pod redakcja Haliny Kosetki, Grazyny Wrony, Grzegorza Niecia; @ Blurb / Notka wydawnicza: Krakow: Ksiegarnia Akademicka, 2011; @ Size of the book block / Wymiar bloku: 25 cm; @ Circulation / Naklad: -; @ Comments/ Uwagi: Tom zawiera nastepujace artykuly w 3 blokach tematycznych: // KSIAZKI I WYDAWNICTWA KRAKOWA I LWOWA XIX I XX WIEKU // - Halina Kosetka: Konferencje "Krakow-Lwow: ksiazki - czasopisma - biblioteki XIX i XX wieku" - historia i terazniejszosc; // - Halina Rusinska-Giertych: Dzieje ksiegarstwa lwowskiego konca XVIII i poczatku XIX wieku; // - Anna Gruca: Osobliwosci rynku wydawniczo-ksiegarskiego Krakowa w okresie autonomii galicyjskiej; // - Stanislaw Cieslak: Lwow jako osrodek wydawniczy jezuitow galicyjskich w drugiej polowie XIX i na poczatku XX wieku; // - Lilia Kowkiel: Kontakty ksiegarzy lwowskich z wilenska firma Zawadzkich w swietle korespondencji ze zbiorow Litewskiego Panstwowego Archiwum Historycznego; // - Aleksandra Lubczynska: Kasper Wojnar - wydawca kalendarzy dla ludu; // - Stanislaw Dziedzic, Malgorzata Dziedzic: Arcybiskup Jozef Bilczewski. W kregu lwowskiego mecenatu, ksiazek, bibliotek i nowoczesnych metod publicznego oddzialywania; // - Andrzej Drozdz: Sens kulturowy ksiazek w zasiegu filozofii nauki Ludwika Flecka (1896-1961); // - Ewa Wojcik: Srodowisko ksiegarskie Lwowa w dwudziestoleciu miedzywojennym; // - Marek Milawicki: Wydawnictwo OO. Dominikanow w miedzywojennym Lwowie; // - Dorota Degen: "Celem naszym jest - uczyc praktycznie!". Seria Radz Sam Sobie - Biblioteczka Zycia Praktycznego (1940-1944); // - Krzysztof Wozniakowski: Marginalia i manowce konspiracji literackiej: antologie lwowskiej grupy "Zagiew" (1944); // - Marta Pekalska: Michal Bokajlo - ksiegarz i antykwariusz Lwowa i Wroclawia (1909-1982); // - Michal Rogoz: Specyfika tresci i formy polskich edycji przewodnikow po Krakowie w latach 1945-1989; // - Jolanta Chwastyk-Kowalczyk: Emigracyjne pamietniki lwowian opublikowane po II wojnie swiatowej; // - Adam Ruta: Ksiazka zeglarska w Krakowie w XX stuleciu; // PRASA KRAKOWA I LWOWA XIX I XX WIEKU // - Grazyna Gzella: Lwowska Narodowa Naukowa Biblioteka Ukrainy im. Wasyla Stefanyka jako zrodlo do badan nad historia prasy polskiej wydawanej na ziemiach pod panowaniem pruskim; // - Jerzy Jarowiecki: Polska i ukrainska prasa pedagogiczna w Galicji w okresie autonomii w latach 1867-1918; // - Andrzej Kaleta: Katolicka prasa Lwowa jako swiadek wydarzen spolecznych i religijnych na przykladzie "Gazety Koscielnej" 1893-1939; // - Malgorzata Korczynska -Derkacz: Lwowskie jednodniowki jubileuszowe z lat 1901-1939 zrodlem wiedzy o historii miasta i regionu; // - Adam Redzik: Lwowskie czasopisma prawnicze w latach 1810-1939. Proba systematyzacji; // - Adam Bando: Zwiazki "Ilustrowanego Kuriera Codziennego" i "Kuriera Literacko--Naukowego" ze Lwowem na tle rozwoju koncernu; // - Grazyna Wrona: Lwowsko -krakowski "Kurier Powszechny" (1934-1935) w systemie lokalnego nadzoru prasowego; // - Oskar Stanislaw Czarnik: Dzienniki lwowskie a literatura piekna pod koniec lat 30. XX wieku; // - Ewa Fogelzang-Adler: Obraz okupowanego Lwowa w "Biuletynie Ziemi Czerwienskiej" (1941-1944); // - Evelina Kristanova: Ksiazka na lamach krakowskiego "Tygodnika Powszechnego" (1945-1953) w swietle reklamy wydawniczej; // - Wanda Matras-Mastalerz: Lwowskie watki w "Przekroju" Mariana Eilego (1945-1969); // - Barbara Lena Gierszewska: Fotografia w lwowskiej prasie okresu miedzywojennego; // BIBLIOTEKI KRAKOWA I LWOWA XIX I XX WIEKU // - Maria Pidlypczak -Majerowicz: Badania proweniencyjne w polsko-ukrainskich ksiegozbiorach; // - Alfred Toczek: Historycy dla bibliotek, biblioteki dla historykow. Kulturotworcze sprzezenie zwrotne w swietle paradygmatu lwowskiego srodowiska historycznego (1860-1918); // - Grzegorz Niec: Krakowskie lata mlodosci Stanislawa Tarnowskiego. Literackie fascynacje i lektury w swietle korespondencji i jego relacji pamietnikarskich (autorzy, dziela, ksiegozbiory); // - Iwona Pietrzkiewicz: Zegota Pauli - krakowski i lwowski bibliofil oraz edytor; // Ewa Danowska: Spuscizna ksiazkowa i rekopismienna lwowsko -krakowskiego uczonego ks. prof. Jana Fijalka (1864-1936) w Bibliotece Naukowej PAU i PAN w Krakowie; // - Dariusz Kuzmina, Malgorzata Habuda: Biblioteka oo. Dominikanow w Krakowie; // - Waldemar Wiglusz: Biblioteka Pawlikowskich w Ossolineum we Lwowie; // - Tomasz J. Kotlinski: Biblioteki oraz dzialalnosc wydawnicza krakowskiej i lwowskiej Izby Adwokatow; // - Irena Gruchala: Lwowskie proweniencje w ksiegozbiorze Heleny Dabczanskiej; // - Agnieszka Fluda-Krokos: Ekslibrisy rodziny Mekickich w zbiorach graficznych Biblioteki Naukowej Polskiej Akademii Umiejetnosci i Polskiej Akademii Nauk w Krakowie; // - Barbara Kaminska -Czubala, Dorota Witczak: Nowe mozliwosci wspolpracy naukowej na bazie cyfrowych zasobow Krakowa i Lwowa; @ Weight / Waga: 830; @ Pages / Strony: 485s.; @ Thematic categories / Kategorie tematyczne: czasopisma polskie, historia Polski biografie - h. Polski II wojna swiatowa - h. Polski miedzywojnie 1918-1939 i okres do 1944 / 45 miscellanea i materialy konferencyjne - h. Polski okupacja - h. Polski wspolczesnosc od 1945 - h. Polski XIX wiek - h. Polski XVIII wiek - h. Polski XX wiek 1901-1918 - h. Polski, sztuka ekslibris europejska Polska fotografia XX wieku 1901-1944 / 45, varia bibliologia bibliotekoznawstwo prasoznawstwo, regiony galiciana Kresy - Lwow Malopolska - Krakow / magazines Polish, history of Poland biographies World War II the period between 1918-1944 / 45 Occupation 1939-1945 Contemporary Times (after 1944 / 45) 19th century 18th century 20th century, art fotography art of the 20th century 1901-1944 / 45, general librarianship / library science press studies / science, regions Galiciana artefacts Lvoviana artefacts of Lvov Cracoviana / Zeitschriften polnische, Geschichte Polens Biografien 2. Weltkrieg Zwischenkriegszeit Besatzung 1939-1945 Gegenwart 19. Jh. 18. Jh. 20. Jh., Kunst Fotogr.
Idioma: Polaco
Publicado por Krakow: "Ksiegarnia Akademicka", 2003, 2003
ISBN 10: 8371885881 ISBN 13: 9788371885884
Librería: POLIART Beata Kalke, Tworog, Polonia
EUR 24,28
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoOprawa wydawnicza tekturowa. Projekt okladki Robert Guzik Ilustrador. @ Cover design and illustrations / Projekt okladki i ilustracje: Projekt okladki Robert Guzik; @ Blurb / Notka wydawnicza: Krakow: "Ksiegarnia Akademicka", 2003; @ Size of the book block / Wymiar bloku: 25 cm; @ Series / Seria: (Seria: Studia Judaica Cracoviensia: Series Fontium; 8); @ Circulation / Naklad: -; @ Weight / Waga: 500; @ Pages / Strony: 221, [2]s.; @ Thematic categories / Kategorie tematyczne: sztuka architektura europejska Polska rzezba uzytkowa, varia judaika (judaica), regiony Malopolska / art architecture sculpture applied arts / functional art, general Judaica, regions Malopolska artefacts / Kunst Architektur Skulptur angewandte Kunst, Allgemein Iudaica, Regionen Kleinpolen; Pozycja w bardzo ladnym stanie (nowa).
Idioma: Polaco
Publicado por Krakow: Ksiegarnia Akademicka, 1994, 1994
ISBN 10: 8386575034 ISBN 13: 9788386575039
Librería: POLIART Beata Kalke, Tworog, Polonia
EUR 24,28
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoCondición: Pozycja w bardzo ladnym stanie. Projekt okladki Primar Ilustrador. @ Cover design and illustrations / Projekt okladki i ilustracje: Projekt okladki Primar; @ Blurb / Notka wydawnicza: Krakow: Ksiegarnia Akademicka, 1994; @ Size of the book block / Wymiar bloku: 24 cm; @ Series / Seria: (Seria: Wydawnictwa Ksiegarni Akademickiej; nr 19); @ Circulation / Naklad: -; @ Weight / Waga: 450; @ Pages / Strony: 248, [3]s.; @ Thematic categories / Kategorie tematyczne: historia II wojna swiatowa kultura - historia miedzywojnie 1918-1939 i okres do 1945 mniejszosci narodowe i religijne wspolczesnosc od 1945, historia Australii i Oceanii Australia - historia, historia Polski emigracja, Polonia, zeslanie - h. Polski II wojna swiatowa - h. Polski kultura - h. Polski miedzywojnie 1918-1939 i okres do 1944 / 45 wspolczesnosc od 1945 - h. Polski, varia prasoznawstwo / history World War II culture the period between 1918-1939 Contemporary Times (after 1944), , history of Poland emmigration World War II culture the period between 1918-1944 / 45 Contemporary Times (after 1944 / 45), general press studies / science / Geschichte 2. Weltkrieg Kultur Zwischenkriegszeit Gegenwart, , Geschichte Polens Emigration 2. Weltkrieg Kultur Zwischenkriegszeit Gegenwart, Allgemein Zeitungswissenschaft; Oprawa wydawnicza kartonowa lakierowana.
Publicado por Krakow: Ksiegarnia Akademicka, 2006, 2006
ISBN 10: 8371889771 ISBN 13: 9788371889776
Librería: POLIART Beata Kalke, Tworog, Polonia
EUR 19,42
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoProjekt okladki Igor Stanislawski Ilustrador. @ Co-Authors / Wspolautorzy: Redakcja Tomasz Gasowski; wspolpraca Przemyslaw Stanko; Inicjatywa Malopolska im. Krola Wladyslawa Lokietka; @ Cover design and illustrations / Projekt okladki i ilustracje: Projekt okladki Igor Stanislawski; @ Blurb / Notka wydawnicza: Krakow: Ksiegarnia Akademicka, 2006; @ Size of the book block / Wymiar bloku: 21 cm; @ Circulation / Naklad: -; @ Comments/ Uwagi: Zator - miasto w wojewodztwie malopolskim, w powiecie oswiecimskim; @ Weight / Waga: 260; @ Pages / Strony: 196s.; @ Thematic categories / Kategorie tematyczne: historia Polski biografie - h. Polski kultura - h. Polski miejscowosci i regiony - h. Polski miscellanea i materialy konferencyjne - h. Polski, malopolskie Oswiecim, nauka oswiata, regiony Malopolska Malopolska - Krakow / history of Poland biographies culture, , science education, regions Malopolska artefacts Cracoviana / Geschichte Polens Biografien Kultur, , Wissenschaft Bildungswesen, Regionen Kleinpolen Krakau; Pozycja w bardzo ladnym stanie (jak nowa) Oprawa wydawnicza kartonowa lakierowana.
Publicado por Krakow: "Ksiegarnia Akademicka", 1994, 1994
ISBN 10: 8390115492 ISBN 13: 9788390115498
Librería: POLIART Beata Kalke, Tworog, Polonia
EUR 19,42
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoCondición: Szukaj w opisie. @ Blurb / Notka wydawnicza: Krakow: "Ksiegarnia Akademicka", 1994; @ Size of the book block / Wymiar bloku: 24 cm; @ Series / Seria: (Seria: Wydawnictwa "Ksiegarni Akademickiej"; nr 12); @ Circulation / Naklad: -; @ Comments/ Uwagi: Oprawa wydawnicza lakierowana. Jedyne takie opracowanie w polskiej literaturze przedmiotu. Zawiera ponad 3000 nazw ryb z ich lacinskimi odpowiednikami.; @ Weight / Waga: 390; @ Pages / Strony: 227s.; @ Thematic categories / Kategorie tematyczne: nauka jezykoznawstwo, przyroda zoologia, varia slowniki / science linguistics, nature zoology, general dictionaries / Wissenschaft Sprachkunde, Natur Zoologie, Allgemein Wörterbücher;
Publicado por Krakow: "Ksiegarnia Akademicka", 1995, 1995
ISBN 10: 838657559X ISBN 13: 9788386575596
Librería: POLIART Beata Kalke, Tworog, Polonia
EUR 19,42
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoCondición: Szukaj w opisie. @ Blurb / Notka wydawnicza: Krakow: "Ksiegarnia Akademicka", 1995; @ Size of the book block / Wymiar bloku: 24 cm; @ Circulation / Naklad: -; @ Weight / Waga: 300; @ Pages / Strony: 171s.; @ Thematic categories / Kategorie tematyczne: historia Polski XIX wiek - h. Polski, nauka oswiata, regiony galiciana / history of Poland 19th century, science education, regions Galiciana artefacts / Geschichte Polens 19. Jh., Wissenschaft Bildungswesen, Regionen Galizien; Oprawa wydawnicza kartonowa lakierowana.
Publicado por Krakow: Ksiegarnia Akademicka, 1997, 1997
ISBN 10: 8386575530 ISBN 13: 9788386575534
Librería: POLIART Beata Kalke, Tworog, Polonia
EUR 19,42
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoOprawa wydawnicza kartonowa. Condición: Pozycja w bardzo ladnym stanie. @ Blurb / Notka wydawnicza: Krakow: Ksiegarnia Akademicka, 1997; @ Size of the book block / Wymiar bloku: 24 cm; @ Circulation / Naklad: -; @ Weight / Waga: 330; @ Pages / Strony: 184, [3]s.; @ Thematic categories / Kategorie tematyczne: historia starozytnosc - historia, historia Europy Rzym starozytny - historia, nauka literaturoznawstwo literatura obca / history Ancient Times, , science literatury criticism and studies / Geschichte Altertum, , Wissenschaft Literaturkunde;
Idioma: Inglés
Publicado por Ksiegarnia Akademicka, Krakow, 2012
ISBN 10: 8376382942 ISBN 13: 9788376382944
Librería: killarneybooks, Inagh, CLARE, Irlanda
Original o primera edición
EUR 37,30
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoHardcover. Condición: Near Fine. 1st Edition. Hardcover, xvi + 272 pages, NOT ex-library. Book appears unread, pages still smell new, clean and bright throughout, free of inscriptions and stamps, firmly bound. Small area of superficial damage on page 1 where it appears to have adhered to the facing page; text is clear and unobscured. Issued without a dust jacket. -- At the crossroads of South Asian and Middle Eastern traditions, this study examines how Perso?Arabic vocabulary has been systematically absorbed into Hindustani, offering linguistic tools for scholars of language contact and historical lexicon. -- Drawing on a dictionary corpus established in the companion first volume, the book investigates borrowing and adaptation processes across multiple levels of the Hindustani language system. A theoretical introduction discusses definitional debates around 'Hindustani/Hindi?Urdu' and situates Persian-Indo-Aryan contact within the broader history of intercultural encounters after the twelfth century. Chapters then analyze writing systems and orthography, including the adaptation of the Persian script and notation of loanwords in Nagari. The phonology section surveys vowel and consonant adaptations, tracing distributional changes in the sound system. Morphosyntax is addressed through classification and integration of Perso?Arabic borrowings into Hindustani morphology, as well as the transfer of Persian and Arabic constructions. The grammatical analysis culminates in semantic and lexical observations, outlining morpho-semantic taxonomies and typological classifications of the borrowed lexicon. Tables and detailed comparisons support each level of analysis, linking phonetic change to orthographic practice and morphosyntactic adoption to semantic fields. -- This work stands out for uniting graphemics, phonetics, morphology, and semantics into one structured account, using an explicit corpus to document every stage of adaptation. It continues to provide essential reference for linguists studying language contact, historical lexicography, and South Asian philology. Its systematic approach remains valuable today for refining theories of lexical borrowing, training advanced students in comparative Indo?European and Semitic linguistics, and grounding contemporary debates over Hindi-Urdu nomenclature and identity. By offering reproducible, corpus-based documentation, it serves both as a model of method and as a durable resource for further cross?linguistic comparison.
Idioma: Inglés
Publicado por Ksiegarnia Akademicka, 2014
Librería: killarneybooks, Inagh, CLARE, Irlanda
Original o primera edición
EUR 37,50
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoSoft cover. Condición: Very Good. 1st Edition. Paperback, in English, NOT ex-library. No ISBN. Minor handling wear only. Clean and bright throughout with unmarked text, free of inscriptions and stamps, firmly bound. -- Contents: The Religious Other in the Histories of Gregory of Tours / Kamil Choda; Antiquity in Social Media: The Case of the Filmweb Portal and Its Users / Konrad Dominas; Dionysos, Orpheus and Argead Macedonia: Overview and Perspectives / Agnieszka Fulinska; The Sinful Woman as an Example of metanoia in Byzantian Poetry / Agnieszka Heszen; Plutarch's Alexander the Great as Focus for Greek Identity: The Case of Alexander's Childhood and Youth in Vita Alexandri / Aleksandra Kleczar; The Ancient Hippocrates: Galen and the Apology of Medicine in the Protrepticus / Joanna Komorowska; Penalties in Action in Classical Athens: A Preliminary Survey / Jan Kucharski; Artificum scaenicorum studium amoremque inhonestum probrosumque esse: The Actor and their Audience in the Roman Theatre / Elzbieta Loska; The Greek Voiced Aspirates and Balkan Indo-European / Dariusz R. Piwowarczyk; Classical Culture and European Identity: Pagan Antiquity in the Writings of Pope Benedict XVI / Mateusz Strozynski; Claudianus Mamertus in the eyes of Sidonius Apollinaris / Jerzy Styka; Elocutio in Quintilian's Institutio Oratoria, Book Eight / Stanislaw Sniezewski; The Hidden Author of the Corpus Dionysacium: Authenticity, Rejection, and Apophasis in Historical Context / Magdalena Wdowiak.