Librería: Antikvariat Faust, Göteborg, Suecia
EUR 11,33
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoSkövde Hembygds- och Fornminnesförening, Skövde 1928. 105, (2) sidor + 1 karta. Häftad. Något nött. (Skövdeortens Hembygds- och Fornminnesförenings skriftserie 2).
Librería: Antikvariat Faust, Göteborg, Suecia
EUR 11,81
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoLTs Förlag, Stockholm 1977. 141, (2) sidor. Förlagsband med skyddsomslag. 25x19 cm. Illustrerad. Något nött omslag.
Publicado por LTs förlag 1968. 1968, 1968
Librería: Rönnells Antikvariat AB, Stockholm, Suecia
EUR 18,89
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carrito126 s. Rikt illustrerad, delvis i färg. Förlagets klotband med lite lagat skyddsomslag. Första blanka bladet med tillskrift.
Librería: Antiquaria Bok & Bildantikvariat AB, Göteborg, Suecia
EUR 7,27
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoGleerups 1967. 200 s. Limhäftad/pocket. Dedikation från Hilding Pleijel med helgfrimärke på smutstitelbladet. 18,5 x 11,5 cm.[#\128737].
Librería: Antiquaria Bok & Bildantikvariat AB, Göteborg, Suecia
EUR 12,47
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoSkövdeortens Hembygds- och Fornminnesförenings Redaktionsutskott. Skövde 1928. 105,(1) s.+ 1 utvikbar karta över fasta fornlämningar inom Kåkinds härad (skala 1: 50 000). Rikt illustrerad. Trådhäftad. Liten reva i kartan (ca. 30 mm). Något nött rygg. Veck på främre omslag, nedre hörn. 25 x 17 cm. *Skövdeortens Hembygds- och Fornminnesförenings skriftserie N:r 2.[#\11458].
Librería: Centralantikvariatet, Stockholm, Suecia
EUR 23,61
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoCondición: Very Good. Stockholm, LTs förlag, 1977. 8:o. 141,+ (2) s. Rikt illustrerad, delvis i färg. Förlagsband med skyddsomslag. Med hälsning och en blomma i bläck på försättsbladet av Hilding Mickelsson. Hardcover / Hardback.
Librería: Centralantikvariatet, Stockholm, Suecia
EUR 23,61
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoCondición: Very Good. Skövde, Västgöta Korrespondentens Tryckeriaktiebolag, 1928. 8:o. 105,+ (2) s.+ utvikbar karta. Häftad. (Skövdeortens Hembygds- och Fornminnesförenings skriftserie n:r 2.). Softcover / Paperback.
Librería: Centralantikvariatet, Stockholm, Suecia
EUR 28,34
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoCondición: Very Good. Skövde, Västgöta Korrespondentens Tryckeriaktiebolag, 1928. 8:o. 105,+ (blank),+ (1) s.+ utvikbar karta. Häftad. Omslaget något nött. Dedikation på främre omslaget. (Skövdeortens Hembygds- och Fornminnesförenings skriftserie n:r 2.). Softcover / Paperback.
Idioma: Sueco
Publicado por Skövde, 1933
Librería: Thulin&Ohlson AntiqBookseller Since 1918, Molndal, Suecia
Original o primera edición
EUR 90,00
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoWrappers as published. Condición: Very Good. 1st Edition.