Idioma: Inglés
Publicado por Malmö, 1979
Librería: Antiquariat Thomas Haker GmbH & Co. KG, Berlin, Alemania
Miembro de asociación: GIAQ
EUR 4,00
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoPaperback. Condición: Gut. 146 S. Ex.-Libr., Good condition. Slightly brownish cover. Sprache: Englisch Gewicht in Gramm: 295.
Librería: Better World Books Ltd, Dunfermline, Reino Unido
Original o primera edición
EUR 30,64
Cantidad disponible: 2 disponibles
Añadir al carritoCondición: Good. 1st Edition. Former library copy. Pages intact with minimal writing/highlighting. The binding may be loose and creased. Dust jackets/supplements are not included. Includes library markings. Stock photo provided. Product includes identifying sticker. Better World Books: Buy Books. Do Good.
Publicado por Arbetslivscentrum, Stockholm, Sweden, 1979
Librería: Bolerium Books Inc., San Francisco, CA, Estados Unidos de America
EUR 25,03
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoPaperback. 146p., wraps, very good condition.
Librería: Antikvariat Faust, Göteborg, Suecia
EUR 14,17
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoLiber Förlag, Stockholm 1976. 391 pp. Soft cover. Inscribed.
Librería: Antikvariat Faust, Göteborg, Suecia
EUR 8,50
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoForum, Stockholm 1976. 337 sidor. Häftad. Gott skick.
Librería: Antikvariat Faust, Göteborg, Suecia
EUR 9,45
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoSvenska målareförbundet, 1999. 157sidor. Förlagsband. Illustrerad. Gott skick.
Librería: Basement Seller 101, Cincinnati, OH, Estados Unidos de America
EUR 92,83
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritopaperback. Condición: New.
Librería: Ria Christie Collections, Uxbridge, Reino Unido
EUR 36,52
Cantidad disponible: Más de 20 disponibles
Añadir al carritoCondición: New. In.
Librería: Antikvariat Faust, Göteborg, Suecia
EUR 11,33
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoSNS Förlag, Stockholm 1999. 382 sidor. Häftad. Gott skick.
Librería: Antikvariat Faust, Göteborg, Suecia
EUR 11,81
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoStudentlitteratur, Lund 1993. 130 sidor, häftad. Bra skick.
EUR 14,17
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoSISU Idrottsböcker, Farsta 2004. 203 sidor. Häftad. Bra skick. ISBN 91-88941-64-7.
Publicado por Beijing Science and Technology Press, 1991
ISBN 10: 7530432206 ISBN 13: 9787530432204
Librería: liu xing, Nanjing, JS, China
EUR 59,49
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritopaperback. Condición: New. Language:Chinese.Paperback. Publisher: Beijing Science and Technology Press. This book describes more than 150 years to Appendectomy.
EUR 23,07
Cantidad disponible: Más de 20 disponibles
Añadir al carritoCondición: New.
Librería: Redins antikvariat, Enköping, Suecia
EUR 20,63
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoKnowledge, Power and Method in the Struggle for the Future. Diss. Uppsala 1976. 391 pages. Soft covers.[#55482].
Librería: preigu, Osnabrück, Alemania
EUR 23,10
Cantidad disponible: 5 disponibles
Añadir al carritoTaschenbuch. Condición: Neu. Främling i sin stad | Stängda fabriker och butiker - missnöje och framtidstro | Åke Sandberg | Taschenbuch | Kartoniert / Broschiert | Schwedisch | 2021 | Books on Demand GmbH | EAN 9789179692292 | Verantwortliche Person für die EU: Books on Demand, In de Tarpen 42, 22848 Norderstedt, postfachit[at]bod[dot]de | Anbieter: preigu.
Idioma: Alemán
Publicado por Ashgate Publishing Limited 01.05.1995., 1995
ISBN 10: 1859721060 ISBN 13: 9781859721063
Librería: Antiquariat Biebusch, Lilienthal, Alemania
Miembro de asociación: GIAQ
EUR 96,00
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carrito22,9 x 15,9 x 3,2 cm, Pappe. Condición: Sehr gut. 455 Seiten Zustand: Pappeinband, Namenseintrag auf Titelseite [Vorbesitzer war Professor an der Bremer Uni] --- Inhalt: englischer Text. Both researchers and practitioners in industrial organization ask themselves today whether lean producion is the only possible model for the future. F2-4 ISBN: 1859721060 Sprache: Deutsch Gewicht in Gramm: 750.
Librería: PBShop.store US, Wood Dale, IL, Estados Unidos de America
EUR 39,63
Cantidad disponible: Más de 20 disponibles
Añadir al carritoPAP. Condición: New. New Book. Shipped from UK. THIS BOOK IS PRINTED ON DEMAND. Established seller since 2000.
Librería: PBShop.store UK, Fairford, GLOS, Reino Unido
EUR 36,72
Cantidad disponible: Más de 20 disponibles
Añadir al carritoPAP. Condición: New. New Book. Delivered from our UK warehouse in 4 to 14 business days. THIS BOOK IS PRINTED ON DEMAND. Established seller since 2000.
Idioma: Sueco
Publicado por Bod - Books On Demand Jun 2021, 2021
ISBN 10: 917969229X ISBN 13: 9789179692292
Librería: BuchWeltWeit Ludwig Meier e.K., Bergisch Gladbach, Alemania
EUR 24,90
Cantidad disponible: 2 disponibles
Añadir al carritoTaschenbuch. Condición: Neu. This item is printed on demand - it takes 3-4 days longer - Neuware -Varför har Sverigedemokraterna blivit så starka i det gamla brukssamhället, en gång fullt av framtidstro och industriell växt.I riksdagsvalet 2018 fick Sverigedemokraterna nära en femtedel av rösterna i Säffle, en fjärdedel i ytterområden. Bland de femtio av landets nära tre hundra kommuner där SD har störst andel.Hur ser politiska strömningar ut i en industristad där många fabriker lagts ner, butiker stängts Arbetslöshet och stort flyktingmottagande. Globaliseringens tryck är hårt, missnöje pyr bland invånarna, men ändå skönjs möjligheter.Boken bygger på samtal med politiker och Säfflebor på stan, lokaltidningens rapportering och egna minnen av uppväxten i Säffle. Samhällsforskning ger perspektiv på det jag ser, hör och läser om Säffle igår och idag.Boken är ett lokalt förankrat försök att förstå det politiska landskapets förändring i Säffle och i landet som helhet. Den generella forskningen får liv lokalt, det konkreta sätts in i ett bredare kunskapssammanhang. Ett omfattande kapitel ger en forskningsbaserad kunskapsöversikt. 318 pp. Schwedisch.
Idioma: Sueco
Publicado por Bod - Books On Demand, Bod - Books On Demand, 2021
ISBN 10: 917969229X ISBN 13: 9789179692292
Librería: AHA-BUCH GmbH, Einbeck, Alemania
EUR 28,62
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoTaschenbuch. Condición: Neu. nach der Bestellung gedruckt Neuware - Printed after ordering - Varför har Sverigedemokraterna blivit så starka i det gamla brukssamhället, en gång fullt av framtidstro och industriell växt.I riksdagsvalet 2018 fick Sverigedemokraterna nära en femtedel av rösterna i Säffle, en fjärdedel i ytterområden. Bland de femtio av landets nära tre hundra kommuner där SD har störst andel.Hur ser politiska strömningar ut i en industristad där många fabriker lagts ner, butiker stängts Arbetslöshet och stort flyktingmottagande. Globaliseringens tryck är hårt, missnöje pyr bland invånarna, men ändå skönjs möjligheter.Boken bygger på samtal med politiker och Säfflebor på stan, lokaltidningens rapportering och egna minnen av uppväxten i Säffle. Samhällsforskning ger perspektiv på det jag ser, hör och läser om Säffle igår och idag.Boken är ett lokalt förankrat försök att förstå det politiska landskapets förändring i Säffle och i landet som helhet. Den generella forskningen får liv lokalt, det konkreta sätts in i ett bredare kunskapssammanhang. Ett omfattande kapitel ger en forskningsbaserad kunskapsöversikt.