Publicado por Soc Fauna & Flora Fennica, Helsinki, 1971
Librería: Liberty Book Shop, Avis, PA, Estados Unidos de America
Original o primera edición
EUR 7,12
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoCondición: Very Good+. Estado de la sobrecubierta: No Dust Jacket. 1st ed. Original paper covers inside green institutional cloth, VG++ x-lib w/internal & external marks, little use. Acta Zoologica Fennica no. 132, Ten b&w photos.; HB, octavo; 25 pages.
Librería: elizabeth's books, Middleburg, FL, Estados Unidos de America
EUR 28,93
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritohardcover. Condición: Good. NO JACKET. 2008 large hardcover with no jacket. X-LIBRARY COPY WITH USUAL CARD, MARKS AND STICKERS. A GOOD READING COPY.
EUR 22,19
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoCondición: Good. This is an ex-library book and may have the usual library/used-book markings inside.This book has hardback covers. In good all round condition. Dust jacket in good condition. Please note the Image in this listing is a stock photo and may not match the covers of the actual item,500grams, ISBN:0312632266.
Idioma: Inglés
Publicado por Imperial College Press, 2006
ISBN 10: 1860946690 ISBN 13: 9781860946691
Librería: Anybook.com, Lincoln, Reino Unido
EUR 23,14
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoCondición: Good. Volume 11. This is an ex-library book and may have the usual library/used-book markings inside.This book has hardback covers. Clean from markings. In good all round condition. Please note the Image in this listing is a stock photo and may not match the covers of the actual item,700grams, ISBN:9781860946691.
Librería: Universitätsbuchhandlung Herta Hold GmbH, Berlin, Alemania
EUR 12,00
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoVIII, 514 p. Hardcover. Versand aus Deutschland / We dispatch from Germany via Air Mail. Einband bestoßen, daher Mängelexemplar gestempelt, sonst sehr guter Zustand. Imperfect copy due to slightly bumped cover, apart from this in very good condition. Stamped. Trends in Mathematics. Sprache: Englisch.
Librería: Universitätsbuchhandlung Herta Hold GmbH, Berlin, Alemania
EUR 16,00
Cantidad disponible: 4 disponibles
Añadir al carritoxiii, 253 p. Hardcover. Versand aus Deutschland / We dispatch from Germany via Air Mail. Einband bestoßen, daher Mängelexemplar gestempelt, sonst sehr guter Zustand. Imperfect copy due to slightly bumped cover, apart from this in very good condition. Stamped. Sprache: Englisch.
Librería: Patrik Andersson, Antikvariat., Lund, Suecia
EUR 7,54
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoStockholm; Bonniers, 1968. 26x18,5 cm. 561-640 s. Häftad med tryckt omslag. En liten mörk prick på främre omslag samt med adressetikett på bakre omslag. Fint ex. Innehåller bl. a. Lars Norén: Tre fragment / Bertolt Brecht: Två essäer om realism / Göran Sonnevi: Dikt från 1963 / Television: enkät inför kanalomläggningen.
Librería: Patrik Andersson, Antikvariat., Lund, Suecia
EUR 7,54
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoStockholm; Bonniers, 1968. 26x18,5 cm. 641-736 s. Häftad med tryckt omslag. Några små fläckar på främre omslag samt med adressetikett på bakre omslag. Fint ex. Innehåller bl. a. Lütfi Özkök: Oförmågan [dikt] / Suzanne Osten: "Dubbla murar". En verksamhetsberättelse / Bengt Anderberg: Gramps / Reidar Ekner: Tre japanska berättare (Yasunari Kawabata, Junichiro Tanizaki, Yukio Mishima).
Librería: Patrik Andersson, Antikvariat., Lund, Suecia
EUR 7,54
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoStockholm;Bonniers, 1970. 26x18,5 cm. 73-152 s. Häftad med tryckt omslag. Fint ex. Innehåller bl. a. Dikter av de ungerska poeterna Gyula Illyés, Dezsö Tandori och Victor Határ i översättning av Tomas Tranströmer och Géza Thinsz / Walter Benjamin: Författaren som producent / Maria Bergom-Larsson: Den sällsamme Walter Benjamin / Karl Vennberg: Tre dikter / Lars Gyllensten: Om konsten inför moralistens dom.
Librería: Patrik Andersson, Antikvariat., Lund, Suecia
EUR 8,48
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoStockholm; Bonniers, 1967. 26x18,5 cm. 241-340 s. Häftad med tryckt omslag. Fint ex. Innehåller bl. a. Werner Aspenström: 5 dikter / Tadeusz Borowski: Varsågoda, stig in. / Jan Kunicki: Tadeusz Borowski / Jan Kott; Ur dagboken & Något om Becketts realism / Jarl och Sonja Hammarberg Åkesson: Ordspråksdikt / Erik Beckman: Händelser strax nedanför Storfors.
Librería: Patrik Andersson, Antikvariat., Lund, Suecia
EUR 8,48
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoStockholm; Bonniers, 1967. 26x18,5 cm. 80, vii, (1 blank) s. Häftad med tryckt omslag. Några små prickar på omslaget. Fint ex. Innehåller bl. a. Bortom Bratislava. Slovakiska dikter i tolkning av Josef B. Michl och Birger Norman (t. ex. Laco Novomeský, Stefan Záry) / K. Sivert Lindberg: Kammarliv / Petter Bergman: Fem dikter / Faulkner -- [Malcolm] Cowley. En brevsvit / Arnold Ljungdal: [Georg] Lukács, alienationen och konsten.
Librería: Patrik Andersson, Antikvariat., Lund, Suecia
EUR 8,48
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoStockholm; Bonniers, 1968. 26x18,5 cm. 241-320 s. Häftad med tryckt omslag. Några små prickar på främre omslag. Fint ex. Innehåller bl. a. Göran O. Eriksson & Lars Gustafsson: Gunnar Ekelöfs närvaro / Lars Norén: Ur en privatdetektivs dikter / Susan Sontag: Pornografin som litteratur / Giuseppe Ungaretti: Tre dikter / Lars Helander: Lucien Goldmanns strukturer.
Librería: Patrik Andersson, Antikvariat., Lund, Suecia
EUR 8,48
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoStockholm; Bonniers, 1969. 26x18,5 cm. 241-320 s. Häftad med tryckt omslag. Litet hörnveck upptill på främre omslag. Fint ex. Temanummer om Indien som bl. a. innehåller Kailash Vajpeyi: Två dikter / Nirad C. Chaudhuri: Att förstå hinduerna / Prabhakar Machwe: Språksituationen och författaren / Ka Naa Subramanyam: Att skriva på tamil.
Librería: Patrik Andersson, Antikvariat., Lund, Suecia
EUR 8,48
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoStockholm; Bonniers, 1968. 26x18,5 cm. 737-816 s. Häftad med tryckt omslag. Främre omslaget aningen mörknat. Fint ex. Innehåller bl. a. Hugo Raes: En soluppgång [novell] / Petter Bergman: Prolog monolog epilog / Erzsébet Galgóczi: Främling i byn [novell] / Horst Bienek: Dikter / Walter Höllerer: Dikt / Jonas Cornell och Leif Zern: Om Ewald Schorms betydelse.
Librería: Patrik Andersson, Antikvariat., Lund, Suecia
EUR 8,48
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoStockholm; Bonniers, 1967. 26x18,5 cm. 161-240 s. Häftad med tryckt omslag. Fint ex. Innehåller bl. a. Gunnar Ekelöf: Rhapsodi / 7 debutanter (t. ex. Arne Lindgren och Lars Melin) / Artur Lundkvist: Prosans möjligheter.
Librería: Patrik Andersson, Antikvariat., Lund, Suecia
EUR 8,48
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoStockholm; Bonniers, 1967. 26x18,5 cm. 321-400 s. Häftad med tryckt omslag. Litet veck vid rygghuvudet. Fint ex. Innehåller bl. a. Lars Görling: Manuskript från 1965 & Tre efterlämnade dikter / Peter Werner: Lars Görling och samhället / Dikter av Sandor Weöres och Gyula Illyés i tolkning av Géza Thinsz, Reidar Ekner, Artur Lundkvist och Bo Setterlind.
Librería: Patrik Andersson, Antikvariat., Lund, Suecia
EUR 8,48
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoStockholm; Bonniers, 1967. 26x18,5 cm. 81-160 s. Häftad med tryckt omslag. Några små prickar på främre omslag. Fint ex. Innehåller bl. a. Bo Waldemar Lindgren: Om poesin på ett bräde. Problemschack som estetiskt exempel / Rul Gunzenhäuser: Informationsteori och estetik / Walter Jens: Laudatio över Nelly Sachs / Arnold Ljungdal: Avantgardism och alienation hos [Georg] Lukács.
Librería: Patrik Andersson, Antikvariat., Lund, Suecia
EUR 14,14
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoTofta, 1971. 21x15 cm. Opaginerad [24 s., omslag medräknade]. Illustrerad. Klammerhäftad med tryckt omslag. Ett riss vid ryggfoten. Bra ex. Sju olika modeller samt ett slunggaller presenteras.
Librería: Patrik Andersson, Antikvariat., Lund, Suecia
EUR 14,14
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoTofta, 1970. 21x14,5 cm. 23, (1) s. Illustrerad. Klammerhäftad med tryckt omslag. Obetydligt nött rygg. Fint ex.
Librería: Patrik Andersson, Antikvariat., Lund, Suecia
EUR 14,14
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoTofta, 1983. 21x14,5 cm. 31, (1) s. Illustrerad. Klammerhäftad med tryckt omslag. Fint ex. Pappersetikett på främre omslag som anger prisändringar med hänvisning till separat prislista, vilken är löst bilagd.
Librería: Patrik Andersson, Antikvariat., Lund, Suecia
EUR 14,14
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoTofta, 1967. 21x14,5 cm. 23, (1) s. Illustrerad. Klammerhäftad med tryckt omslag. Adressändringsstämpel på s. 1. Fint ex.
Librería: Patrik Andersson, Antikvariat., Lund, Suecia
EUR 14,14
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoVarberg; Boktryckeriaktiebolaget, utan år [sent 1970-tal]. 21x15 cm. 5, (1) s. Illustrerad. Ett pappersark med tryck på båda sidorna som vikts två gånger. Fint ex.
Librería: Patrik Andersson, Antikvariat., Lund, Suecia
EUR 14,14
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoTofta, 1966. 21x14,5 cm. 23, (1) s. Illustrerad. Klammerhäftad med tryckt omslag. En liten mörk fläck upptill på den bakre omslag, annars ett fint ex.
Idioma: Inglés
Publicado por Cambridge University Press, 2013
ISBN 10: 1107002915 ISBN 13: 9781107002913
Librería: Basi6 International, Irving, TX, Estados Unidos de America
EUR 88,33
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoCondición: Brand New. New. US edition. Expediting shipping for all USA and Europe orders excluding PO Box. Excellent Customer Service.
EUR 6,30
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carrito(S. A. Bot. Notiser 129) 1976. S. 73 - 84. m. zahlr. Tab. Kopie. geklammert -3) Sonderabdruck.
Librería: Patrik Andersson, Antikvariat., Lund, Suecia
EUR 18,85
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoTofta, 1961. 21x15 cm. Opaginerad [18 s., omslag medräknade]. Illustrerad. Klammerhäftad med tryckt omslag. Reva vid rygghuvud och ryggfot, samt mitt på ryggen. Bra ex. Nio olika modeller presenteras.
Librería: Basi6 International, Irving, TX, Estados Unidos de America
EUR 130,74
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoCondición: Brand New. New. US edition. Expediting shipping for all USA and Europe orders excluding PO Box. Excellent Customer Service.
Idioma: Inglés
Publicado por Nova Science Publishers, Incorporated, 2008
ISBN 10: 1600219691 ISBN 13: 9781600219696
Librería: Books Puddle, New York, NY, Estados Unidos de America
EUR 131,40
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoCondición: New. pp. xii + 314 Index.
Idioma: Inglés
Publicado por Nova Science Publishers, Incorporated, 2008
ISBN 10: 1600219691 ISBN 13: 9781600219696
Librería: Majestic Books, Hounslow, Reino Unido
EUR 135,40
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoCondición: New. pp. xii + 314 Illus.
Idioma: Inglés
Publicado por Nova Science Publishers, Incorporated, 2008
ISBN 10: 1600219691 ISBN 13: 9781600219696
Librería: Biblios, Frankfurt am main, HESSE, Alemania
EUR 132,93
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoCondición: New. pp. xii + 314.