Caffiero gianni (11 resultados)

- Tapa dura
Librería: BOSPHORUS BOOKS, Istanbul, TurquiaBOSPHORUS BOOKS
Contactar con el vendedorVendedor de 4 estrellasCondición: Nuevo
EUR 150,00
Envío por EUR 35,00Se envía de Turquia a Estados Unidos de AmericaCantidad disponible: 1 disponibles
Hardcover. Condición: New. CAFFIERO, GIANNI - IVAN SAMARINE Denizler, sehirler ve dusler: Ivan Aivazovsky'nin resimleri. Istanbul: Is Bankasi, 2000. 4to., 320 p., color ills. Original binding. Dust wrapper. New Oversize and very heavy volume. Please contact for postage cost. ISBN: 9789754582482 CATALOG: Painting & Sculpture KEYW…ORDS: History of art Plastic arts Painting Ivan Aivazovsky'nin hikayesi sanat tarihinde emsalsizdir. Gosterissiz bir Karadeniz limanindan gelen bu fakir cocuk, hayatinin sonunda dunyada en fazla taninan 19. yuzyil Rus ressami olmustur. Komsusunun duvarina komurle yaptigi cizim, ona St. Petersburg Imparatorluk Akademisi'nde burs yolunu acmistir. Uluslararasi une yirmili yaslarinda ulasmistir: Dunyanin dort bir yanindaki sergileri muazzam kalabaliklar cekmis ve ona, Horace Vernet ve William Turner gibi kisiliklerin hayranligini kazandirmistir. Her yeri gezmis ve nereye gittiyse coskulu bir sekilde agirlanmistir, bes Avrupa akademisine uye secilmis ve kisisel olarak dort Rus imparatoru tanimistir. Onun hayati neredeyse tum 19. yuzyili kapsar; 1900 yilinda seksen uc yasinda olmustur. Aivazovsky, uzun ve renkli kariyeri boyunca alti binden fazla resim yaptigini ifade etmistir. Bugun, calismalari surekli olarak satis salonlarindan gecmekte ve koleksiyonerler tarafindan israrla aranmaktadir. Buna ragmen, Ingilizce ve Turkce konusulan ulkelerde hicbir zaman kendisine adanmis bir monografi olmamistir. Sanatcinin olumunun yuzuncu yilinda yayinlanan bu kitap, sozu edilen eksikligi gidermeyi amaclamaktadir. Burada, pek cogu ilk defa olmak uzere Aivazovsky'nin iki yuzden fazla eseri yayimlanmaktadir. Yasami sirasinda basli basina bir kurum ve Avrupa deniz resmini yeni bir duzeye tasiyan kusursuz bir yetenek olarak kabul edilen sanatci, son derece canli bir metinle bizlere tanitilmaktadir.

Idioma: Inglés
Editorial: Istanbul: Boyut Yayincilik, 2016., Istanbul: 2016
- Tapa dura
Librería: BOSPHORUS BOOKS, Istanbul, TurquiaBOSPHORUS BOOKS
Contactar con el vendedorVendedor de 4 estrellasCondición: Nuevo
EUR 350,00
Envío por EUR 35,00Se envía de Turquia a Estados Unidos de AmericaCantidad disponible: 1 disponibles
Hardcover. Condición: New. CAFFIERO, GIANNI - IVAN SAMARINE Denizler, sehirler ve dusler: Isik, su ve gokyuzu. Ayvazovski. Istanbul: Boyut Yayincilik, 2016. Oblong 4to., 480 p., color ills. In Turkish. Original cloth binding. In the original slipcase. New Oversize and very heavy volume. Please contact for postage cost. ISBN: 978…9752311701 CATALOG: Painting & Sculpture KEYWORDS: History of art Plastic arts Painting Boyut Koleksiyon Kitaplari Turk, Rus ve Ermeni halklarinin ortak degeri Ayvazovski'nin en genis kapsamli kitabini okuyucularla bulusturuyor. Osmanli donemindeki ismi "Kucuk Istanbul" olan Kirim'in Feodosya kentinde yokluklar icinde dunyaya gelen Ayvazovski, dunyada en fazla taninan 19. yuzyil Rus ressami olmayi basardi. Sergileri muazzam kalabaliklar cekti, genis kitlelerin hayranligini kazandi. Istanbul'u en cok resmeden isim olarak taninan, "Deniz resimlerinin sairi" olarak anilan Ayvazovski'nin pek cogu ilk defa yayinlanan eserleri bu essiz Koleksiyon Kitapta bulusuyor. Sotheby's ve Christie's muzayede evlerinin Ayvazovski uzmanlari Gianni Caffiero ve Ivan Samerine'nin kaleme aldigi kitap sinirli sayida basildi. 33x32.5 cm'lik boyutu, ozel cildi ve kutusu, numaralandirilmis kisiye ozel sertifikasiyla 480 sayfalik bu "ikonik" eser koleksiyonerin kutuphanelerinde yerini almayi bekliyor.

- Tapa dura
Librería: Wallace Books, Portland, Estados Unidos de AmericaWallace Books
Contactar con el vendedorVendedor de 5 estrellasCondición: Usado - Excelente
EUR 446,72
Envío por EUR 3,69Se envía dentro de Estados Unidos de AmericaCantidad disponible: 1 disponibles
Hardcover. Condición: Fine. Estado de la sobrecubierta: Near Fine. A fine/like new hard cover book in a near fine dust jacket which is protected in a clear, removable Brodart jacket. Two tiny tears to the dust jacket at the inside corners. Very minor issue. Because of the fantastic paper and ink used in this oversized book, it i…s heavy! International buyers please request shipping quote. We ship promptly and in a box.

- Tapa dura
Librería: Wallace Books, Portland, Estados Unidos de AmericaWallace Books
Contactar con el vendedorVendedor de 5 estrellasCondición: Usado - Excelente
EUR 491,39
Envío por EUR 3,69Se envía dentro de Estados Unidos de AmericaCantidad disponible: 1 disponibles
Hardcover. Condición: Fine. Estado de la sobrecubierta: Fine. A fine condition hard cover book in a fine condition dust jacket which is protected in a clear, removable Brodart jacket. A beautiful and scarce book,especially in this condition. International buyers please request a shipping quote. We ship promptly in a well package…d box.

- Tapa dura
- Primera edición
Librería: Garland Books, Dundee, Reino UnidoGarland Books
Contactar con el vendedorVendedor de 5 estrellasCondición: Usado - Muy bueno
EUR 589,69
Envío por EUR 17,35Se envía de Reino Unido a Estados Unidos de AmericaCantidad disponible: 1 disponibles
Hardcover. Condición: Near Fine. Estado de la sobrecubierta: Near Fine. 1st Edition. Near fine copy, slightest shelfwear to dust wrapper, otherwise, fine.
Más imágenes- Tapa dura
Librería: Weston's Book Haven, Weston-super-Mare, Reino UnidoWeston's Book Haven
Contactar con el vendedorVendedor de 5 estrellasCondición: Usado - Aceptable
EUR 595,64
Envío por EUR 37,18Se envía de Reino Unido a Estados Unidos de AmericaCantidad disponible: 1 disponibles
Hardcover/Hardback. Condición: Good. The binding is stitched together and intact, but the hinges are keeping the text block attached to the book - please see photos.

- Tapa dura
Librería: online-buch-de, Dozwil, Suizaonline-buch-de
Contactar con el vendedorVendedor de 5 estrellasCondición: Usado
EUR 589,00
Envío por EUR 36,00Se envía de Suiza a Estados Unidos de AmericaCantidad disponible: 1 disponibles
Mar 01, 2001. Condición: Sammlerstück; sehr gut. Grossformat Hardcover Leinen mit Schutzumschlag, kleine Spuren, textsauber.

- Tapa dura
Librería: Patrico Books, Apollo Beach, Estados Unidos de AmericaPatrico Books
Contactar con el vendedorVendedor de 5 estrellasCondición: Usado - Aceptable
EUR 888,97
Envío por EUR 3,46Se envía dentro de Estados Unidos de AmericaCantidad disponible: 1 disponibles
hardcover. Condición: Good. Ships Out Tomorrow.

- Tapa dura
Librería: Khalkedon Rare Books ABA, ILAB, IOBA, ESA, Istanbul, TurquiaKhalkedon Rare Books ABA, ILAB, IOBA, ESA
Contactar con el vendedorVendedor de 5 estrellasCondición: Nuevo
EUR 169,75
Envío por EUR 18,00Se envía de Turquia a Estados Unidos de AmericaCantidad disponible: 1 disponibles
Dust jacket. Condición: New. Estado de la sobrecubierta: New. Original bdg. Dust wrapper. 4to. (33 x 24 cm). In Turkish. 320 p., color ills. Denizler, sehirler ve düsler: Ivan Aivazovsky'nin resimleri.

- Tapa dura
Librería: Verlag + Antiquariat Nikolai Löwenkamp, Wenzenbach, AlemaniaVerlag + Antiquariat Nikolai Löwenkamp
Contactar con el vendedorVendedor de 5 estrellasCondición: Usado - Excelente
EUR 190,00
Envío por EUR 49,90Se envía de Alemania a Estados Unidos de AmericaCantidad disponible: 1 disponibles
Condición: Sehr gut. 323 Seiten, zahlreiche Abbildungen; Umschlag mit leichten Gebrauchspuren, Namen- und Monogramm-Stempel, insgesamt sehr schön / Jacket with slight traces of use, name and monogram stamp, very good condition. Sprache: Deutsch Gewicht in Gramm: 3100 4°, 33 x 29 cm, Leinen mit Schutzumschlag.

- Tapa dura
Librería: Istanbul Books, Istanbul, TurquiaIstanbul Books
Contactar con el vendedorVendedor de 3 estrellasCondición: Nuevo
EUR 410,98
Envío por EUR 25,00Se envía de Turquia a Estados Unidos de AmericaCantidad disponible: 1 disponibles
Condición: New. Editors: Translator: 480 pages.