Publicado por Prisma, 2006
Librería: antikvariat sacher, Malmö, SKÅNE, Suecia
EUR 10,36
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoimo. Condición: Fine.
EUR 14,12
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoimo. Condición: As New.
Librería: Patrik Andersson, Antikvariat., Lund, Suecia
EUR 14,12
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoStockholm; Prisma, 2006. 23,5x16,5 cm. 319, (1) s. + 16 planschblad. Förlagets pappband med tryckt skyddsomslag. Gåvotillskrift på halvtitelbladet. Fint ex. Innehåller bl. a. Larsson: Från Stenbrohult till Växjö. Milstolpar i prästpojkens småländska bildningsresa / Gunnar Hillerdal: Så straffade Gud onda smålänningar. Kring Linnés spekulativa lära om Nemesis Divina / Katarina Dunér: Linnés landskap som dröjer sig kvar.
Publicado por Svea artilleriregemente 1994 1994, 1994
Librería: Rönnells Antikvariat AB, Stockholm, Suecia
EUR 13,65
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carrito21 x 15 cm. 298 s. Fotoillustrerad Häftad.
Publicado por Växjö, Bokförlaget Diploma 1976. 1976, 1976
Librería: Rönnells Antikvariat AB, Stockholm, Suecia
EUR 15,54
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carrito223 s. Illustrerad. Förlagets klotband, utan skyddsomslag.
Librería: Antikvariat Faust, Göteborg, Suecia
EUR 11,30
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoBokförlaget Diploma, Växjö 1976. 221 sidor. Förlagsband med skyddsomslag. Illustrerad. Blekt rygg. Dedikation.
Librería: Antikvariat Faust, Göteborg, Suecia
EUR 14,12
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoVäxjö 1994. 315 sidor. Förlagsband. Namnteckning. Gott skick.
Librería: Antikvariat Faust, Göteborg, Suecia
EUR 14,12
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoAlmqvist & Wiksell International, Stockholm 1998. x, 326 sidor. Förlagsband. Gott skick. (Acta Archaeologica Lundensia, Series in 8°, No. 28).
Librería: Antikvariat Faust, Göteborg, Suecia
EUR 14,12
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoUniversity of Lund, 1989. 154 sidor. Häftad. Gott skick. (University of Lund, Institute of Archaeology Report Series No. 34).
Librería: Antikvariat Faust, Göteborg, Suecia
EUR 14,12
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoPrisma, Stockholm 2006. 319, (1) sidor. Förlagsband med skyddsomslag. Illustrerad. Gott skick.
Librería: Patrik Andersson, Antikvariat., Lund, Suecia
EUR 28,25
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoLund; University of Lund, Institute of Archaeology, 1989. (Institute of Archaeology, Report Series No. 36). 25x18 cm. 243, (1 blank) s. Illustrerad. Häftad med tryckt omslag. Obetydliga fläckar på främre omslag. Fint ex. Innehåller bl. a. Mats P. Malmer: Etnoarkeologiska synpunkter på stridsyxekulturen / Lone Hvass: Gravkamre i enkeltgravskulturen / Jørgen Skaarup: Enkeltgravstidens grav- og offerskikke i Østdanmark belyst ud fra fund fra den sydfynske øgruppe / Lars Larsson: Boplatser, bebyggelse och bygder: stridsyxekultur i södra Skåne / Ebba During: En osteologisk undersökning av tre skelettgravar från Bedingegravfältet.
Librería: Antiquaria Bok & Bildantikvariat AB, Göteborg, Suecia
EUR 18,64
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoRapport från det andra nordiska symposiet om Stridsyxetid i Sydskandinavien 31.X - 2.XI 1988. Lunds Universitet 1989. 243 s. Illustrerad. Limhäftad. 25 x 17,5 cm.*University of Lund: Institute of Archaeology Report Series No. 36.[#\118174].
Librería: Antikvariat Faust, Göteborg, Suecia
EUR 47,08
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoAlmqvist & Wiksell International, Stockholm 2003. [4], 371, [2] pp. Soft cover. Fine condition. Uppåkrastudier 7. (Acta archaeologica Lundensia. Series in 8 40).
Librería: Centralantikvariatet, Stockholm, Suecia
EUR 32,95
Cantidad disponible: 1 disponibles
Añadir al carritoCondición: Very Good. Lund, Lunds universitet, 1989. 8:o. 243 s. Illustrerad. Häftad. (University of Lund. Institute of Archaeology Report Series No. 36.). Softcover / Paperback.