John Gardner Grendel

ISBN 13: 9789750823893

Grendel

3,69 valoración promedio
( 28.468 valoraciones por Goodreads )
 
9789750823893: Grendel
Ver todas las copias de esta edición ISBN.
 
 

Eger sanatin fikirleri guzel idiyse bu sanatin kabahatiydi, Ozan'in degil. Bir kor secici, neredeyse bir cilgin: Bir kus. Ormanda tatli tatli sakiyan kuslar var diye insanlar birbirlerini daha nazikce mi oldurduler? Anglo-Sakson edebiyatinin en eski ve en unlu destani Beowulf'taki korkunc canavar Grendel'in gozunden insan varolusu. Dislanmis, yalniz ve otekilestirilmis Grendel insanla surdurdugu savasi bir de kendi bakis acisindan anlatiyor. Gardner kendisine dunya capinda un kazandiran bu romanda, sadece korkunc goruntusunden ibaret bir varliga, bir ic dunya ve ruhsallik katarak onu cagdas edebiyatin en unutulmaz antihumanist ve nihilist kahramanina donusturuyor.

"Sinopsis" puede pertenecer a otra edición de este libro.

Reseña del editor:

Eğer sanatın fikirleri güzel idiyse bu sanatın kabahatiydi, Ozan'ın değil. Bir kör seçici, neredeyse bir çılgın: Bir kuş. Ormanda tatlı tatlı şakıyan kuşlar var diye insanlar birbirlerini daha nazikçe mi öldürdüler?

Anglo-Sakson edebiyatının en eski ve en ünlü destanı Beowulf'taki korkunç canavar Grendel'in gözünden insan varoluşu. Dışlanmış, yalnız ve ötekileştirilmiş Grendel insanla sürdürdüğü savaşı bir de kendi bakış açısından anlatıyor.

Gardner kendisine dünya çapında ün kazandıran bu romanda, sadece korkunç görüntüsünden ibaret bir varlığa, bir iç dünya ve ruhsallık katarak onu çağdaş edebiyatın en unutulmaz antihümanist ve nihilist kahramanına dönüştürüyor.

"Sobre este título" puede pertenecer a otra edición de este libro.

(Ningún ejemplar disponible)

Buscar:Crear una petición

Si conoce el autor y el título del libro pero no lo encuentra en IberLibro, nosotros podemos buscarlo por usted e informarle por e-mail en cuanto el libro esté disponible en nuestras páginas web.

Crear una petición