Faik Bulut El Kaide'nin Sırları

ISBN 13: 9789944150859

El Kaide'nin Sırları

0 valoración promedio
( 0 valoraciones por Goodreads )
 
9789944150859: El Kaide'nin Sırları
Ver todas las copias de esta edición ISBN.
 
 

El Kaide eksenli tartisma, "kuresel terorle savas" sonucunda orgutun cokertilip cokertilmedigi noktasinda yogunlasti. Bu konuda Batili uzmanlarin bir bolumu orgutun gerileyerek tukendigini, bir bolumu ise eskisinden de guclu bir konuma sicradigini ileri suruyor. Tartismaya iliskin olarak Arap dunyasindaki yorumlar ise su cerceveye oturuyor · Bin Ladin'le El Kaide hikâyesi mevsimlik degil, yillarca surecek uzun bir hikayedir. Bu mesele, ABD'nin yanlislari veya maksatli politikasi sayesinde bir yilan hikayesine donusmustur, · El Kaide ile kiyasiya mucadele ettigini sanan ABD, oraya buraya pervasiz saldirilariyla, esasinda bu orgute buyuk bir destek vermis oluyor; onun askere savasci gonderme subesi gibi calisiyor. Faik Bulut, bu kitapta, birincil Batili ve Arap kaynaklardan da yararlanarak orgut hakkinda kapsamli ve derinlemesine bir arastirmaya imza atiyor. Sonucta, simdiye kadarkilerden farkli bir El Kaide profili ortaya cikiyor.

"Sinopsis" puede pertenecer a otra edición de este libro.

Reseña del editor:

El Kaide eksenli tartışma, "küresel terörle savaş" sonucunda örgütün çökertilip çökertilmedİği noktasında yoğunlaştı. Bu konuda Batılı uzmanların bir bölümü örgütün gerileyerek tükendiğini, bir bölümü İse eskisinden de güçlü bir konuma sıçradığını ileri sürüyor,
Tartışmaya ilişkin olarak Arap dünyasındaki yorumlar ise şu çerçeveye oturuyor:
- Bİn Ladİn'le El Kaide hikayesi mevsimlik değil, yıllarca sürecek uzun bir hikayedir. Bu mesele, ABD'nin yanlışları veya maksatlı politikası sayesinde bir yılan hikayesine dönüşmüştür.
- El Kaide ile kıyasıya mücadele ettiğini sanan ABD, oraya buraya pervasız saldırılarıyla, esasında bu örgüte büyük bir destek vermiş oluyor&;#59; onun askere savaşçı gönderme şubesi gibi çalışıyor.
Faik Bulut, bu kitapta, birincil Batılı ve Arap kaynaklardan da yararlanarak örgüt hakkında kapsamlı ve derinlemesine bir araştırmaya imza atıyor. Sonuçta, şimdiye kadarkilerden farklı bir El Kaide profili ortaya çıkıyor.

"Sobre este título" puede pertenecer a otra edición de este libro.

Comprar nuevo Ver libro

Gastos de envío: EUR 10,07
De Turquia a Estados Unidos de America

Destinos, gastos y plazos de envío

Añadir al carrito

Los mejores resultados en AbeBooks

1.

Bulut, Faik
Publicado por Cumhuriyet Kitaplari (2008)
ISBN 10: 9944150851 ISBN 13: 9789944150859
Nuevo Cantidad disponible: > 20
Librería
Istanbul Books
(Istanbul, Turquia)
Valoración
[?]

Descripción Cumhuriyet Kitaplari, 2008. Condición: New. Editors: Translator: 358 pages. Nº de ref. del artículo: B0810035

Más información sobre este vendedor | Contactar al vendedor

Comprar nuevo
EUR 12,36
Convertir moneda

Añadir al carrito

Gastos de envío: EUR 10,07
De Turquia a Estados Unidos de America
Destinos, gastos y plazos de envío