Takanlar ve Takilanlar Türban Nedir Ne Degildir

2 valoración promedio
( 1 valoraciones por Goodreads )
 
9789944143158: Takanlar ve Takilanlar Türban Nedir Ne Degildir
Ver todas las copias de esta edición ISBN.
 
 

"Takanlar" ve "takilanlar" arasinda kirk yildir kroniklesen bir kavganin sembolu haline donusen basortusunun Kuranî bir emir olmadigi, daha once bu kitabin yazari tarafindan hazirlanan, "Kuran Cevirilerindeki Hatalar", "Musluman Dinadamlarina 19 Soru" isimli kitaplarda ve "Mesaj" adli Kuran cevirisinin dipnotunda tartisilmis ve bu tartismalar Turkiye'de bu konuda yapilan neredeyse tum tartismalara ve arastirmalara kaynak olarak sunulmustu. Bu kitabin yazarinin basortusu ile ilgili temel savi sudur; "Basortusu Islam'in bir emri olmasa bile, onu takan insanlarin dini inanclarina ve ibadet ozgurluklerine saygi gosterilmesi gerekirken, basortusu gorunce akillari kuslar gibi ucan, laikligin paranoyak versiyonuna inanan guclu ve zorba bir tarikatin muritleri, baslarini orten kizlara ve kadinlara yillardir hakaret etmis ve onlari bircok yonden magdur duruma sokmuslardir." Bu kitap, bireysel ozgurluk konusunda alabildigine duyarli olan rasyonalist bir tektanricinin, basortusu sorununa, ozgun bir teolojik ve politik yaklasimla yaptigi tartismalari iceriyor ve bu konuda dusman kamplara ayrilanlara cozum icin ipuclari sunuyor.

"Sinopsis" puede pertenecer a otra edición de este libro.

Reseña del editor:

Sorun&#59; başörtüsü, türban ya da kıyafet sorunu değil, dinin politikaya alet edilip edilmeyeceği sorunudur. Bu yapay tartışmalar, doksan yıl önce ülkemizde sahneye konulmak istenilen karanlık oyunun bir devamıdır. Uyanık olalım&#59; o karanlık oyunculara fırsat vermeyelim.Unutmayalım&#59; bu kısır tartışmalarla aklımız köreltilmek, beynimiz bulandırılmak isteniyor. Bizi ılımlaştırmak Amerika'dan, Avrupa'dan güdülen bir sürü yapmak istiyorlar. Ortak akıl, Atatürkçü laik düzene sahip çıkmayı gerektiriyor.Bu anayasal düzenden uzaklaşmak, bizi kurtuluşa, uygarlığa değil, ortaçağa karanlığına götürür.Laiklik&#59; hem inanç ve vicdan özgürlüğünün, hem de Cumhuriyetin temelidir. Temel yıkıldığı zaman ortada ne din, ne de devlet kalır...

"Sobre este título" puede pertenecer a otra edición de este libro.

(Ningún ejemplar disponible)

Buscar:Crear una petición

Si conoce el autor y el título del libro pero no lo encuentra en IberLibro, nosotros podemos buscarlo por usted e informarle por e-mail en cuanto el libro esté disponible en nuestras páginas web.

Crear una petición