Masanobu Fukuoka Dogal Tarimin Yolu

ISBN 13: 9789757005278

Dogal Tarimin Yolu

4,42 valoración promedio
( 178 valoraciones por Goodreads )
 
9789757005278: Dogal Tarimin Yolu
Ver todas las copias de esta edición ISBN.
 
 

Paradoksal bilgeligi nedeniyle Japonya'da "gunumuzun Lao-Tzu"su olarak adlandirilan Fukuoka, bu kitabiyla bize dogayla uyumlu, saglik, huzur ve haz dolu bir yasamin felsefî/pratik yolunu gosterir. Masanobu Fukuoka bizi ciftligindeki arpa, celtik ve bugday tarlalarinda, bin bir cesit meyve ve sebzenin bir arada gelisip serpildigi bahcelerinde gezdirirken sanki ince bir serzeniste bulunur: Yeryuzuyle barismanin yolu beton, metal ve plastik esaretindeki kentli yasam tarzinin degistirilmesinden gecer. Bu, dogayla oldugu kadar kendimizle de barisik olacagimiz yoldur. Insan medeniyetinin tum "basarilarinin" doga karsisindaki acizligini goren ve hepimiz icin gorunur kilan Fukuoka, topragi surmeden, gubrelemeden, ilaclama yapmadan, agaci budamadan tarim yapmanin yontemlerini gayet ayrintili sekilde gosterirken, her seyi kendi yurdunda ve mevsiminde, yalnizca ihtiyacimiz kadar yetistirmenin onemini vurgular. Bilimin dogayi orseleyen mudahalelerinden kendini kurtarmis hakikî bir tarimin ve yasamin izini suren Fukuoka, bize felsefî oldugu kadar gercekci de olan bir yasam imkâni sunar.

"Sinopsis" puede pertenecer a otra edición de este libro.

Reseña del editor:

Doğayla bütünleşmek isteyenler için eşsiz bir yol kitabı Masanobu Fukuoka'nın kendine yeten, kendini yenileyen ve sürdürülebilir bir yaşamın temel taşı olarak gördüğü doğal tarıma yaklaşımının sırrı doğa ile bütünleşmenin, onunla uyumlu yaşamanın teori ve pratiğinde saklı. Fukuoka, bu kitabında bütün yönleriyle doğal köy'ü esas alarak doğa ile ruhani uyum temelinde tarımın yol ve yordamını tüm detaylarıyla inceler. Toprağı sürmeden, gübrelemeden, ağacı budamadan, eğip bükmeden, itip kakmadan, meyve, sebze ve tahılı ilaçlamadan her ürünü yetiştiği yerde ve mevsimde yalnızca ihtiyacımız kadar yetiştirmenin gereği ve ahlakı üzerinde durur. Doğal Tarımın Yolu, kapsamlı içeriği, ayrıntılı çizimleri ve akıcı anlatımıyla herkesin yararlanıp uygulayabileceği rehber niteliğinde bir kitap.

"Sobre este título" puede pertenecer a otra edición de este libro.

(Ningún ejemplar disponible)

Buscar:Crear una petición

Si conoce el autor y el título del libro pero no lo encuentra en IberLibro, nosotros podemos buscarlo por usted e informarle por e-mail en cuanto el libro esté disponible en nuestras páginas web.

Crear una petición