Iyi Ünlüler, Kötü Ünlüler ve En Büyükler Nasil Öldüler

 
9789753128889: Iyi Ünlüler, Kötü Ünlüler ve En Büyükler Nasil Öldüler
Ver todas las copias de esta edición ISBN.
 
 

- Hangi orkestra sefi, yeni operasini caldirirken batonu kendi ayagina saplayip oldu? - Dunyaca unlu hangi bilimadami, dusunur ve devlet adami, bir tavugun icin karla doldurmaya calisirken usudugu icin oldu? - 1960'larin unlu folk sarkicilarindan hangisi, sanildigi gibi jambonlu sandvic yerken bogazina kacirarak olmedi? - Hangi unlu Irlandali yazarin son sozleri, "Ya su duvar kagidi, ya da ben... birimiz dunyadan gitmeliyiz" oldu? Sigmund Freud, Al Capone, Cleopatra, Jess James, Virginia Woolf, Marilyn Monroe, Rasputin, Benjamin Franklin ve Ernest Hemingway gibi unlu ya da kotu unlu kisileri bu fani dunyadan gidislerinin oykulerinin yani sira, yasamlarinin sasirtici bilgilerini, cesitili alintilari, hos anekdotlari da bulacaksiniz bu kitapta. Tabii olumlerini cevreleyen ilginc olaylari da... Dunyaya gelis bicimimiz pek sirada olabilir, ama nasil ayrildigimiz son derece kisiseldir. Ister kendi istegimizle, ister rastlanti sonucu, ister tasarlayarak gidecek olursak olalim, gidecegimiz kesindir. Bu benzersiz kitapta Malcolm Forbes, butun dunyada taninan iki yuze yakin kisinin inanilmaz "elveda" oykulerini bir araya toplamistir. Burun kanamasindan olen Hun Hakani Attila'dan tum cesaretini sergileyip Titanic'le birlikte batan multimilyarder John Jacob Astor IV'e, ihtilalden sag ciktiktan sonra nezleye teslim olan George Washington'a kadar nicelerini kapsayan bu kendine ozgu sozluk; aktorlerin, politikacilarin, kahramanlarin, muzisyenleri, filozoflarin, superstarlarin, yazarlarin ve unutulmaz kisilerin gercek "gidis" oykulerini kurcalamaktadir... Bu kitapta, "guclulerin fanilik gercegiyle nasil karsilastiklarinin" yanitini bulacaksiniz: Bazen son derece ironik, bazen sasirtici, isabetli, acayip; bazen de kahkahadan kirip geciren gercekleri okuyacaginiz bu benzersiz kaynak, aslinda "Nereden gelip nereye gittigimizin" yanitini bulmaniza da yardim edecek...

"Sinopsis" puede pertenecer a otra edición de este libro.

Reseńa del editor:

- Hangi orkestra şefi, yeni operasını çaldırırken batonu kendi ayağına saplayıp öldü?
- Dünyaca ünlü hangi bilimadamı, düşünür ve devlet adamı, bir tavuğun için karla doldurmaya çalışırken üşüdüğü için öldü?
- 1960'ların ünlü folk şarkıcılarından hangisi, sanıldığı gibi jambonlu sandviç yerken boğazına kaçırarak ölmedi?
- Hangi ünlü İrlandalı yazarın son sözleri, "Ya şu duvar kağıdı, ya da ben... birimiz dünyadan gitmeliyiz" oldu?

"Sobre este título" puede pertenecer a otra edición de este libro.

(Ningún ejemplar disponible)

Buscar:Crear una petición

Si conoce el autor y el título del libro pero no lo encuentra en IberLibro, nosotros podemos buscarlo por usted e informarle por e-mail en cuanto el libro esté disponible en nuestras páginas web.

Crear una petición