Suluboya Gezi Notlari Turkiye

 
9789752310575: Suluboya Gezi Notlari Turkiye
Ver todas las copias de esta edición ISBN.
 
 

Suluboya Gezi Notlari, alisilmisin disinda, farkli bir calisma. Gercek bir sanatcinin fircasindan birer sanat eserine donusen suluboya resimler esliginde, Turkiye'ye dair hazirlanmis benzersiz bir kitap. Unlu Ispanyol illustrator ve karikaturist Joaquín Gonzáles Dorao, Istanbul'dan Bodrum'a, Kapadokya'dan Nemrut'a kadar Turkiye'yi bir uctan digerine gezip resimledi ve tum bu yerlerle ilgili aldigi ilginc notlari kitabina ekledi. Ortaya, tam 84 sayfadan olusan essiz bir eser cikti. Eserde yer alan her ile dair tarihi eserler, kulturel ozellikler, camiler, onemli yapilar detaylar esliginde resmediliyor. Oyle ki balik-ekmekten, nostaljik tramvaya; sokak simitcilerinden, kahvalti sofralarina kadar en iyiler, adeta birer tablo tadinda harmanlaniyor. Sanat ile macera tutkusunun birlestigi Suluboya Gezi Notlari, Dorao'nun fircasindan cikan canli renkler ve kendi uslubuyla kaleme aldigi ozel bilgilerle, ulkemize bambaska bir acidan bakan, keyifli bir calisma. (Tanitim Bulteninden)

"Sinopsis" puede pertenecer a otra edición de este libro.

Reseña del editor:Suluboya Gezi Notları, alışılmışın dışında, farklı bir çalışma. Gerçek bir sanatçının fırçasından birer sanat eserine dönüşen suluboya resimler eşliğinde, Türkiye'ye dair hazırlanmış benzersiz bir kitap. Ünlü İspanyol illüstratör ve karikatürist Joaquin Gonzales Dorao, İstanbul'dan Bodrum'a, Kapadokya'dan Nemrut'a kadar Türkiye'yi bir uçtan diğerine gezip resimledi ve tüm bu yerlerle ilgili aldığı ilginç notları kitabına ekledi. Ortaya, tam 84 sayfadan oluşan eşsiz bir eser çıktı. Eserde yer alan her ile dair tarihi eserler, kültürel özellikler, camiler, önemli yapılar detaylar eşliğinde resmediliyor. Öyle ki balık-ekmekten, nostaljik tramvaya&#59; sokak simitçilerinden, kahvaltı sofralarına kadar en iyiler, adeta birer tablo tadında harmanlanıyor.

Sanat ile macera tutkusunun birleştiği Suluboya Gezi Notları, Dorao'nun fırçasından çıkan canlı renkler ve kendi üslubuyla kaleme aldığı özel bilgilerle, ülkemize bambaşka bir açıdan bakan, keyifli bir çalışma.

"Sobre este título" puede pertenecer a otra edición de este libro.

(Ningún ejemplar disponible)

Buscar:Crear una petición

Si conoce el autor y el título del libro pero no lo encuentra en IberLibro, nosotros podemos buscarlo por usted e informarle por e-mail en cuanto el libro esté disponible en nuestras páginas web.

Crear una petición