Italo Calvino Palomar

ISBN 13: 9789750805745

Palomar

 
9789750805745: Palomar
Ver todas las copias de esta edición ISBN.
 
 

Italyan edebiyatinin unlu kalemlerinden Italo Calvino'nun olumunden uc sene once yayimladigi Palomar adli bu kitabi, yazarin daha once Corriere della Sera ve Repubblica adli gazetelerde yayimladigi yazilari uzerinden sekillenmis. Adini Kaliforniya'daki unlu bir gozlemevinden alan suskun karakter Bay Palomar, yasamdaki yanlis anlamalar, kararsizliklar, uzlasmalar ve yarim kalmis isler kargasasinda ne yapacagini sasiriyor. Sonunda tek bir cikar yol buluyor: Kendini tanimak, ic cografyasini kesfetmek, ruhunun devinimlerinin diyagramini cizmek... Butun bunlari yapabilmek icin evreni bir ayna olarak kullanmasi gerektigine karar veriyor. Calvino Palomar'i soyle anlatiyor; "Hepsini yeniden okuyunca, Palomar'in hikayesinin iki cumleyle soyle ozetlenebilecegini goruyorum: 'Bir adam, adim adim bilgelige ulasmak icin yuruyuse cikiyor. Hala varamadi...' "

"Sinopsis" puede pertenecer a otra edición de este libro.

Reseña del editor:


İtalyan edebiyatının ünlü kalemlerinden Italo Calvino'nun ölümünden üç sene önce yayımladığı Palomar adlı bu kitabı, yazarın daha önce Corriere della Sera ve Repubblica adlı gazetelerde yayımladığı yazıları üzerinden şekillenmiş.


Adını Kaliforniya'daki ünlü bir gözlemevinden alan suskun karakter Bay Palomar, yaşamdaki yanlış anlamalar, kararsızlıklar, uzlaşmalar ve yarım kalmış işler kargaşasında ne yapacağını şaşırıyor.

Sonunda tek bir çıkar yol buluyor: Kendini tanımak, iç coğrafyasını keşfetmek, ruhunun devinimlerinin diyagramını çizmek... Bütün bunları yapabilmek için evreni bir ayna olarak kullanması gerektiğine karar veriyor.


Calvino Palomar'ı şöyle anlatıyor&#59; "Hepsini yeniden okuyunca, Palomar'ın hikayesinin iki cümleyle şöyle özetlenebileceğini görüyorum: 'Bir adam, adım adım bilgeliğe ulaşmak için yürüyüşe çıkıyor. Hala varamadı...' "

"Sobre este título" puede pertenecer a otra edición de este libro.

(Ningún ejemplar disponible)

Buscar:Crear una petición

Si conoce el autor y el título del libro pero no lo encuentra en IberLibro, nosotros podemos buscarlo por usted e informarle por e-mail en cuanto el libro esté disponible en nuestras páginas web.

Crear una petición