Iskender Pala Od: Cep Boy

ISBN 13: 9786055107147

Od: Cep Boy

 
9786055107147: Od: Cep Boy
Ver todas las copias de esta edición ISBN.
 
 

Her yazdigi romanla yuz binlerin kalbini feth eden Iskender Pala yeni romani 'OD' ile yeniden okurlarini selamliyor. Od bir Yunus Emre romani. Gok kubbemizin her zaman parlayan ve hep cok sevilen, siirleri gonulden gonule dolup dilden dile dolasan Yunus Emre, bu kez OD'un ana kahramani. Iskender Pala'nin ilim ve kultur adami olmasinin yaninda, yazar kisiliginin imbiginden gecirilerek askin tahtina bir kez daha oturtuluyor. 13. yuzyilin her bakimdan kavruk ve yanip yikilan ortamina Yunus Emre'nin gelisi tarihi atmosfer icerisinde hakiki anlamina kavusturuluyor. Yikintilar ve yanginlar icinden bir gonul ve bir insanlik anitinin insa edilisi cumle cumle anlatiyor ve elbette kalbe dokuna dokuna yol aliyor. Romanin her sayfasinda Yunus'un hamliktan safliga gecisi okunuyor. Biliyorum,"Biz bu ilden gider olduk, kalanlara selam olsun," demisti... Yine Biliyorum, "Bizim icin hayir dua kilanlara selam olsun." Demisti... Ve Sevgili'ye gittigi o geceden sonra adinin dilden dile, Askinin gonulden gonule dolastigini da biliyorum... Simdilerde ona kimisi Âsik Yunus, Miskin Yunus... Dervis Yunus...Varsin onu da desinler. Ve Turk yurtlarinda, onu en cok "Bizim Yunus" diye cagirirlar. Biliyorum... (Tanitim Bulteninden)

"Sinopsis" puede pertenecer a otra edición de este libro.

Reseña del editor:


Her yazdığı romanla yüz binlerin kalbini feth eden İskender Pala yeni romanı &lsquo&#59;OD' ile yeniden okurlarını selamlıyor. Od bir Yunus Emre romanı. Gök kubbemizin her zaman parlayan ve hep çok sevilen, şiirleri gönülden gönüle dolup dilden dile dolaşan Yunus Emre, bu kez OD'un ana kahramanı. İskender Pala'nın ilim ve kültür adamı olmasının yanında, yazar kişiliğinin imbiğinden geçirilerek aşkın tahtına bir kez daha oturtuluyor. 13. yüzyılın her bakımdan kavruk ve yanıp yıkılan ortamına Yunus Emre'nin gelişi tarihi atmosfer içerisinde hakiki anlamına kavuşturuluyor. Yıkıntılar ve yangınlar içinden bir gönül ve bir insanlık anıtının inşa edilişi cümle cümle anlatıyor ve elbette kalbe dokuna dokuna yol alıyor.

Romanın her sayfasında Yunus'un hamlıktan saflığa geçişi okunuyor.
Biliyorum,

"Biz bu ilden gider olduk, kalanlara selam olsun," demişti&hellip&#59;
Yine Biliyorum,

"Bizim için hayır dua kılanlara selam olsun." Demişti&hellip&#59; Ve Sevgili'ye gittiği o geceden sonra adının dilden dile, Aşkının gönülden gönüle dolaştığını da biliyorum&hellip&#59; Şimdilerde ona kimisi Aşık Yunus, Miskin Yunus&hellip&#59; Derviş Yunus&hellip&#59;Varsın onu da desinler.

Ve Türk yurtlarında, onu en çok "Bizim Yunus" diye çağırırlar.

Biliyorum&hellip&#59;

"Sobre este título" puede pertenecer a otra edición de este libro.

(Ningún ejemplar disponible)

Buscar:Crear una petición

Si conoce el autor y el título del libro pero no lo encuentra en IberLibro, nosotros podemos buscarlo por usted e informarle por e-mail en cuanto el libro esté disponible en nuestras páginas web.

Crear una petición